Detaylar

Farklı suçlardan hüküm giymiş üç mahkûmun öyküsü. Filmde hapishanenin ağabeyi, hapishaneye yeni girmiş sessiz sakin öğrenci ve yazılarından dolayı ceza almış siyasi bir mahkûm ve bu mahkûmun ailesinin hayat akışına bir bakış vardır. Koğuşun günlük akışında koğuş ağabeyi Nevzat, genç ve çömez mahkûmlara tecrübelerini anlatıp nasihat veriyor. Düşüncelerini özgürce anlattığı için mahkûm edilen Güray cezaevine girince suskunlaşmıştır haftada bir kendisini ziyarete gelen karısını ve kızını beklemekten başka yaptığı bir şey kalmamıştır. Annesiyle beraber her görüş günü babasını ziyarete giden Mehveş bir gün babasına yapmış olduğu resim içeri kabul edilmeyince kendisi de kapıda beklemeyi tercih eder. Ve bu resminin, içeriye kabul edilecek biçimi verene kadar da giremeyeceğini anlar.

Yönetmen: Şerif Toklucu
Oyuncular: Hüseyin Avni Danyal, Berat Yenilmez, Rabia Başaran, Elif Ağtaş, Önder Açıkbaş, İsmail Kurtoğlu, Barış Anıl Aslan, Tuncay Kaynak, Ergun Taş

Bir Cevap Yazın

3 Yorum

  • iyiymiş 🙂

  • geronimo 7 yıl önce

    kuş hikayesini sunay akından dinlemiştik.Esrar içilen sahnenin tek plan olarak çekilmesi başarılı;fakat,hikayeyi üçünün anlatması gerçekçi değil ve romantik bir klişe.Hiçbir hapishanede 3 kişi ahenk içerisinde bir hikaye anlatmaz.Bu birazcık daha amerikan usulü,biz daha ateşliyizdir,küfür kıyamet bir şey anlatırız sonra karşımızdaki başka bir yorum katar ve kavga ederiz.Kamera kullanımı başarılı,senaryo dilindeki klişelerden kurtulduğunuzda çok daha başarılı işler yapacağınıza eminim.

  • Acayip Canavar 5 yıl önce

    Gün gelecek Türkler referans vermeyi öğrenecek!

    Belli ki bütçe sağlam, amatör değil yapım. Ama başarılı sayılmaz.